Samit “Open Ballkan”, reagon PD: Rama po i shërben në mënyrë të verbër projektit serb

0
16
Gjigandi
Drejtoresha e Komunikimit në Grupin e Rithemelimit, Floriana Garo ka dhënë një deklaratë për mediat në lidhje pjesmarrjen e Ramës në samitin e Ballkanit të Hapur.

Garo tha se PD dënon me termat më të ashpra pjesmarrjen e Ramës në këtë samit, si dhe i fundit po i shërben në mënyrë të verbër projektit serb.

“PD dënon me termat më të ashpëra pjesmarrjen e Ramës në “Ballkanin e Hapur”. Rama po I shërben në mënyrë të verbër një projekti serb. I njëjti rrezik vjen nga pjesmarrja e errët e Sorosit në samitin e Ohërit. Vijimi në integrimin në BE shihet si e vetmja rrugë për paqe”, tha ajo.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu