Reja publikon listen kunder Turqise e Moldavise, mungojne dy super-lojtare – Lajmi i Fundit – Lajme

0
125
blank
Gjigandi

Kombetaret e Turqise dhe Moldavise do të jenë dy kundërshtarët e radhës së Shqipërisë në kualifikueset ‘Euro 2020’. Trajneri Edi Reja, e ka publikuar sot listën me lojtarët e grumbulluar për dy ndeshjet e tetorit me Turqinë dhe Moldavinë. Kapiteni Mërgim Mavraj dhe sulmuesi Armando Sadiku nuk janë ftuar, ndërsa mesfushori Taulant Xhaka është ftuar vetëm në listën e rezervave. Të ftuar për herë të parë janë talentet Lindon Selahi dhe Taulant Seferi. Shqipëria do të udhëtojë drejt Stambollit për t’u përballur me Turqinë më 11 tetor, para se ta presë Moldavinë në Elbasan vetëm tri ditë më vonë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu