Rama njofton për projektin e portit të ri të Ballkanit Perëndimor në Durrës: Praktikisht ky bëhet…

0
16
Gjigandi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka prezantuar sot siç e quajti ai projektin e portit të ri të Ballkanit Perëndimor në Durrës.

Rama me një video të postuar në Facebook jep detaje nga ky projekt

“Mirëmëngjesi dhe nga zyra ku ka nisur dita me ustallarët holandezë, për projektin e portit të ri të Ballkanit Perëndimor në Durrës, si një ndër shtyllat e Vizionit #Shqipëria2030🇦🇱, ju uroj një fundjavë të mbarë

“, shkruan Rama.

“Shkëlqyer.. praktikisht ky bëhet edhe port i Prishtinës?”,

pyeti Rama.

“Po”, u përgjigjen holandezët, duke shtuar se porti duhet të konsideruar si port hyrës në Ballkanin perëndimor.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu