Princi Harry thotë se po sigurohet që Mbretëresha Elizabeth II të ketë njerëzit e duhur rreth saj

0
Gjigandi

Princi Harry mund të mos jetojë më në Mbretërinë e Bashkuar, por ai ende po sigurohet që gjyshja e tij, Mbretëresha Elizabeth II, të jetë në kujdesie të mirë.

“Unë thjesht po sigurohem që ajo është e mbrojtur dhe ka njerëzit e duhur rreth saj”, i tha ai Hoda Kotb në një pamje paraprake nga biseda e tyre në “Today” që transmetohet të mërkurën.

Intervista u realizua në lojërat “Invictus 2022”, në të cilat Harry mori pjesë me gruan e tij, Meghan Markle.

Foto: Today/NBC/Instagram

Para ngjarjes, Duka dhe Dukesha e Sussex u takuan me Mbretëreshën dhe Princin Charles – duke shënuar ribashkimin e tyre të parë së bashku në më shumë se dy vjet.

“Të isha me të, ishte shumë mirë. Ishte shumë bukur ta shohë atë, e di?”, kujton Harry.

Mbretëresha Elizabeth – e cila mbush 96 vjeç të enjten (21 prill) – ngjalli shqetësim ndërkombëtar pas testimit pozitiv për COVID-19 në shkurt.

Foto: Getty Images

Që atëherë, ajo ka shmangur shumicën e paraqitjeve publike, duke përfshirë festimet e Pashkëve të fundjavës së kaluar.

Por sipas Harryt, ajo është mirë dhe ishte në humor të mirë gjatë bisedës së tyre.

“Ajo është në formë të shkëlqyer dhe gjithmonë ka një sens të shkëlqyeshëm humori me mua”, ndau ai, duke qeshur kur Kotb vuri në dukje se Mbretëresha “gjithmonë thotë” Harry e bën atë të qeshë.

Foto: Getty Images

Mes tensioneve me familjen mbretërore, Harry, 37 vjeç dhe Markle, 40 vjeç, u transferuan në Kaliforni në mars 2020 dhe zyrtarisht dhanë dorëheqjen nga detyrat e tyre mbretërore vitin e ardhshëm.

Ata aktualisht jetojnë në Santa Barbara me djalin Archie, 2 vjeç dhe vajzën Lilibet, 10 muajshe.

Harry i tha BBC-së një ditë më parë se biseda e tij me Mbretëreshën Elizabeth u fokusua në udhëtimin e tij në Holandë dhe Lojërat Invictus 2022.

Foto: Getty Images

“Ajo kishte shumë mesazhe për Ekipin e Mbretërisë së Bashkuar, të cilat unë ua kam përcjellë tashmë shumicës së tyre”, tha ai për gazetën.

Ndërsa Harry u kthye në shtëpi verën e kaluar për zbulimin e një memoriali të Princeshës Diana, udhëtimi ishte hera e parë që Markle vizitonte Mbretërinë e Bashkuar që nga shpërngulja e tyre./

abc24.al

/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu