Pasuria, vettingu shkarkon gjyqtaren e Apelit të krimeve të rënda – Lajmi i Fundit

0
Gjigandi

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtaren e Gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda, Dhurata Haveri.
Sipas KPK, gjyqtarja pati probleme me pasurinë.

Vendimi për largimin e saj nga detyra është marrë nga trupa gjykuese e përbërë nga Olsi Komici, Xhensila Pine dhe Suela Zhegu.
Ndërkohë gjyqtarja Haveri nuk ishte e pranishme në séance gjatë dhënies së vendimit.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu