Orë vendimtare, Saimir Tahiri mbërrin te Krimet e Rënda – Lajmi i Fundit

0
Gjigandi

Ish-ministri i brendshëm Saimir Tahiri ka mbërritur në gjykatën e Krimeve të Rënda. Trupi gjykues i përbërë nga Ardit Mustafai, Flora Hajredinaj dhe Irena Gjoka do të japin verdiktin final në orën 16:00.

Saimir Tahiri akuzohet për tre vepra të rënda penale “Korrupsion të zyrtarëve të lartë”, “Trafik të lëndëve narkotike kryer në bashkëpunim” dhe “Grup të strukturuar kriminal”, në kuadër të dosjes ‘Habilaj’.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu