Nuk realizohet raundi i parë për zgjedhjen e presidentit të Shqipërisë

0
7
Gjigandi

Raundi i parë për zgjedhjen e presidentit të ri në Shqipërinuk ka mundur të realizohet.

Deri në orën 16:00 në Kuvend nuk është dorëzuar asnjë kandidaturë.

Raundi i parë pritet të mbahet nesër në orën 17:00.

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla pas takimit me Mesila Dodën dhe Fatmir Mediun të premten, u shpreh se janë vendosur piketa për zgjedhjen e presidentit të ri, por ende nuk ka një emër konkret.

Balla tha se në ditët në vijim, apo edhe “orët në vijim” do të ketë bisedime për emrin e presidentit./Euronews Albania

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu