Nuk është Liverpooli

0
38
blank
Gjigandi

Prestigjiozja gjermane “Bild” shkruan sot se sulmuesi shqiptar i Werderit, Milot Rashica, 23 vjeç, po lidhet gjithnjë e më shumë me një transferim te RB Leipzig.

Pra, për yllin e kombëtares së Kosovës, duket se e ardhmja do të mbetet Bundesliga, jo Liverpool apo ndonjë klub tjetër, i përfolur këto ditë.

 “Tani është e sigurt se “raketa” e Kosovës (me kontratën aktuale në fuqi deri në vitin 2022) do të largohet nga Bremen, pas këtij sezoni, dhe Leipzig është në “pole position”.

Kjo gjë konfirmohet edhe nga drejtori sportiv, Markus Krösche”, – shkruan “Bild”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu