Nga i nxehti afrikan në reshje shiu, ja si parashikohet moti për këtë javë

0
Gjigandi

Duke nisur nga dita e hënë në të vend, temperaturat do të kenë një rënie të lehtë.

Fundjava ishte e nxehtë, por prej mëngjesit të sotëm temperaturat kanë pësuar rënie duke shënuar kështu 15 gradë. Por duke filluar nga e marta dhe në vijim do të ketë rënie graduale të temperaturave të ajrit. Maksimumet deri në fundjavë do zbresin deri  në vlerën 34 gradë, ndërsa ato minimale në 10 gradë në zonat malore. Nga e enjtja e në vazhdim do kemi dhe reshje në formën e rrebesheve në zonat e izoluara dhe në zonat malore.

Parametri i erës nuk pritet të jetë problematik në pjesën më të madhe të ditëve, por pritet që në intervale të shkurtra kohore, në mesditë dhe pasdite të kemi fuqizim të saj, duke arritur shpejtësi edhe 40 km/h.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu