Në Prishtinë mbahet Parada e gjashtë e Krenarisë – Vesa Luma shpreh mbështetje për LGBTIQ+

0
Gjigandi

Sot (e enjte) në orën 11:00 në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë ka filluar Parada e Krenarisë, që ka për qëllim promovimin e të drejtave të komunitetit LGBTIQ+.

Grupi “Prishtina Pride” është duke organizuar Javën e Krenarisë 2022 nga 6 deri më 9 qershor.

Në shesh janë parë njerëz të shumtë në përkrahje të Paradës së Krenarisë, në mesin e tyre edhe disa figura publike.

Në mbështetje për të drejtat e tyre duket se është edhe këngëtarja e njohur shqiptare, Vesa Luma.

Kjo e fundit në një postim të shpërndarë në Instagram ka publikuar disa pamje e video duke kërcyer me këngën e saj “Jemi dhe s’jemi”.

Union Contact

Vesa Luma (Foto: Instagram)

“Parada e Krenarisë, Prishtinë. Krenare”, ka shkruar Luma.

Vesa edhe më parë ka treguar përkrahjen për komunitetin LGBTQ+ përmes këngës “I ndaluar”.

/abc24.al/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu