9.5 C
Tirana
E shtunë, 1 Prill, 2023
Ballina Etiketimet Prishtin

Etiketim: Prishtin

Erion Veliaj reagon pasi Sunny Hill do të mbahet në Prishtinë...

0
Kryetari i Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar pas lajmit se festivali Sunny Hill do të kthehet në Prishtinë, e gjithashtu do të mbahet edhe...
Në Prishtinë mbahet Parada e gjashtë e Krenarisë – Vesa Luma shpreh mbështetje për LGBTIQ+

Në Prishtinë mbahet Parada e gjashtë e Krenarisë – Vesa Luma...

0
Sot (e enjte) në orën 11:00 në sheshin "Skënderbeu" në Prishtinë ka filluar Parada e Krenarisë, që ka për qëllim promovimin e të drejtave...

Nxënësit e “Handikos” vlerësojnë aktivitete e Komunës së Prishtinës me rastin...

0
Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Fëmijëve, Komuna e Prishtinës në bashkëpunim me "Handikos", kanë organizuar ë aktivitete të ndryshme, përfshirë këngë, valle e...

​Serbia nuk merr pjesë në takimin e Komiteti të Transportit në...

0
Sot në Prishtinë u zhvillua takimi i Këshillit Ministror të organizuar nga Komiteti i Transportit, ku kanë marrë pjesë ministrat e infrastrukturës nga Ballkani...

Alarmi për bombë në Shkollën “Xhevdet Doda” në Prishtinë rezultoi i...

0
Një alarm për bombë në Shkollën e Mesme "Xhevdet Doda" në Prishtinë, i dërguar përmes postës elektronike, ka bërë që policia të evakuojë nxënësit...
Aktori britanik Anthony Robinson vjen në Prishtinë, Përparim Rama e emëron ambasador kulturor të …

Aktori britanik Anthony Robinson vjen në Prishtinë, Përparim Rama e emëron...

0
Aktori i njohur britanik, Anthony Robinson ditën e sotme (e enjte) ka ardhur në Kosovës ku është pritur nga kryetari i kryeqytetit, Përparim Rama.Arsyeja...

​Nesër mbyllen dy rrugë në Prishtinë

0
Komuna e Prishtinës ka njoftuar se ditën e hënë, më datën 9 maj, prej orës 09:00 deri në orën 17:00, dy rrugë do të...

Sot në Prishtinë mbahet konferenca ndërkombëtare Arabo Evropiane

0
Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Akademia Diplomatike e Kosovës dhe Unioni Arab për Zhvillim të Qëndrueshëm dhe Mjedis organizojnë konferencën ndërkombëtare dy...

Eli Baraty vjen sërish në Prishtinë

0
Eksperti i pingpongut Eli Baraty nga Akademia e Pingpongut eBaTT do të mbajë një kamp disa ditorë në Klubin e Pingpongut Priping.Kjo është hera...

​13 vjet nga fillimi punimeve në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë, qytetarët shprehen të...

0
Qysh në vitin 2009 kishin filluar punimet për ndërtimin e rrugës që lidh Prishtinën, Vushtrrinë dhe Mitrovicën. Mirëpo, punimet janë zvarritur dhe ende nuk...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS