Nderron jete diten e premieres se filmit te tij aktori i njohur televiziv

0
Gjigandi

Ylli i njohur televiziv, e sidomos me aktrimin e tij në serinë “Breaking Bad”, Robert Froster ka ndërruar jetë në moshën 78 vjeçare. Aktori legjendarë, i cili me aktrimin dhe rolet e tij ka fituar çmime të shumta Emmy, ka vdekur të premten nga kanceri në tru. Robert kishte lindur në Nju Jork,, përderisa po studionte juridikun, ai filloi edhe të bënte trajnime për tu bërë aktor, raporton “Unilad”. Pasi fitoi një rol në Broadway, ai arriti të shfaqet në filmin e Jihn Huston, duke filluar kështu një karrierë të gjatë dhe të paharrueshme. Ai kishte luajtur shumë role të ndryshme dhe të paharrueshme, duke përfshirë kështu: David Lynch’s Mulholland Drive dhe  Twin Peaks, Olympus Has Fallen, Like Mike, por ai më së miri u njoh për rolin i cili u nominua për Oskar,  Quentin Tarantino’s Jackie Brown.  

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu