Milan transferon mbrojtësin e PSV

0
14
Gjigandi

Milan po synon transferimin e mbrojtësit të djathtë të PSV, Denzel Dumfries, si zëvendësues të Davide Calabria.

Sipas Corriere Dello Sport, Milan janë duke punuar për një marrëveshje për 24 vjeçarin që nga muaji shkurt.

Milan në këtë marrëveshje do të përdorë edhe Ricardo Rodriguez për të ulur çmimin, me zviceranin që ishte i huazuar te PSV.

Gjatë këtij sezoni, Dumfries është paraqitur në 40 ndeshje për PSV, duke kontribuar në tetë gola dhe katër asistime.

Mbrojtësi holandez besohet se vlen rreth 12 deri në 15 milionë euro.

Njoftime falas, njoftime pune

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu