Malazog Hoxha – gjyqtar i Gjeneratës së Republikës

0
12
Gjigandi

Edhe gjyqtarët qoftë të futbollit, qoftë të basketbollit, të hendbollit, volejbollit, atletikës, boksit, karatesë, xhudos., mundjes, pingpongut etj. e kishin fjalën kryesore në vitet më të vështira, në vitet e 90-ta. 

Mijëra sportistë shqiptarë u rreshtuan në front kundër pushtuesit serb. Ata i zhvilluan garat në kuadër të Republikës së Kosovës. 

Malazog Hoxha, i takon Gjeneratës së Republikës. Një gjyqtar i shkëlqyeshëm i futbollit në vitet e 90-ta (në kohën e okupimit), i cili dha kontributin e tij dhe iu kundërvu regjimit serb. 

Ai nuk u ndal në asnjë moment, nuk u tremb as nga mesazhet kërcënuese që i vinin nga kuzhina e Beogradit. 
Hoxha me shumë këmishëzinj, në atëkohë dhanë kontribut kush më shumë e kush me pak. 
Ata ishin edhe heronjtë e fushës së gjelbër.  

Hoxha ndihet krenar që i takoi asaj periudhe, që dha atë çfarë mundi për shtetin e Kosovës dhe është i lumtur që sot futbolli i Kosovës po dëshmohet i suksesshëm, veçmas me kombëtaren e Kosovës.

Njoftime falas, njoftime pune

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu