Ballina Etiketimet Hoxha

Etiketim: Hoxha

Lista e 219 kriminelëve të Luftës së Dytë Botërore që hartoi...

0
‘OLD, BUT GOLD’ NGA ROLAND QAFOKU Kishin kaluar 11 vjet nga përfundimi i Luftës së Dytë Botërore dhe Enver Hoxha kishte fituar shumë pushtet. Pasi...

FOTO: Gazetari blen apartamentin e vjetër të oficerit të Enver Hoxhës...

0
Ismail Lulani është një ndër piktorët më origjinal e më të fuqishëm në historinë e artit shqiptar. Ai renditet te artistët që ndikuan fuqishëm...

Zbulohet letra e rrallë e Enver Hoxhës për Roosevelt, Churchill dhe Stalin

0
''OLD BUT GOLD'', NGA ROLAND QAFOKU SHBA dhe Britania e Madhe cilësoheshin gjatë regjimit komunist nga Enver Hoxha si dy armiqtë kryesorë të Shqipërisë. Por...

Sara Hoxha publikon kërcënimet që merr në rrjetet sociale: BBV, është...

0
Sara Hoxha, producentja e realityshow-t “BBV” këtë sezon ka qenë mjaft e tërhequr për reagimet, qoftë edhe në rrjetet e saj sociale. Por pak minuta...

Arrestimi i Leonard Dukës, Artan Hoxha: Vështirë të ekstradohet, si u...

0
Gazetari invesitgativ Artan Hoxha ka folur për arrestimin e Leonard Dukës, i akuzuari për vrasjen e Santiago Malkos, i cili u kap më 14...

“Çonte rrobat e mia te hoxha”, nusja: Burri në Maqedoni, me...

0
Blerina, në këtë pikë të rubrikës “Shihemi në Gjyq” të “E diela shqiptare” në Tv Klan ndan edhe detaje nga jeta familjare në shtëpinë...

Liroi “të fortët” nga burgu, ish-gjyqtarja Enkelejda Hoxha kërkon pafajësinë: Më...

0
Ish-gjyqtarja Enkelejda Hoxha është përballur ditën e sotme në Apelin e Posaçëm me trupën gjykuese që pritet të vendosë për fatin e saj. Avokati...

“Më duket gjë normale ”/ Sara Hoxha flet për takimin me...

0
Blogerja Sara Hoxha,gjithashtu edhe partnerja e Ledri Vulës u komentua shumë në rrjet vitin e kaluar kur takoi, Dua Lipën me të cilen Ledri...

100 vite diplomaci me SHBA, Rama: Enver Hoxha punoi më shumë...

0
Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në organizimin mes liderëve politikë në kuadër të 100-vjetorit të marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe ShBA-ve. Gjatë fjalës së...

La qelinë pas 2 vitesh/ Shfaqet për herë të parë ish-gjyqtarja...

0
Ish-gjyqtarja e Krujës, Enkelejda Hoxha është shfaqur për herë të parë në publik pas daljes nga burgu. Enkelejda Hoxha u vu në pranga paraditen e...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24