Kourtney Kardashian ndjek hapat e Kim – organizon dasmën e tretë me Travis Barker në Itali

0
Gjigandi

Kourtney Kardashian dhe Travis Barker u martuan ligjërisht të dielën (15 maj) në gjykatën në qendër të qytetit në Santa Barbara të Kalifornisë, vetëm një muaj pasi mbajtën një ceremoni private martese në Las Vegas pa licencë martese.

Por ata po planifikojnë një shkëmbim të tretë të betimeve në një vend shumë të njohur për familjen televizive famshme.

Ylli 42-vjeçar i The Kardashians do të ndjekë hapat e motrës së saj Kim me një ceremoni martese në Itali me muzikantin 46-vjeçar Blink-182.

Çifti thuhet se do të ecin në altar për herë të tretë së shpejti në vendin evropian përgjatë vijës bregdetare mesdhetare, gjë që do të ndodhë përpara miqve dhe familjes së tyre pasi shumë prej të cilëve nuk ishin të pranishëm në dy të parat, përfshirë tre fëmijët e saj, shkruan

DailyMail.

“Ata duhej të martoheshin ligjërisht së pari përpara dasmës së tyre të madhe italiane, e cila do të ndodhë shumë shpejt. Të gjitha detajet janë vendosur dhe e gjithë familja, duke përfshirë të gjithë fëmijët, janë shumë të emocionuar”, tha një burim për

People.

Kjo vjen gati tetë vjet pasi motra e saj Kim, tani 41 vjeçe, lidhi martesën me artistin Kanye West në Forte di Belvedere në Firence të Italisë më 24 maj 2014.

Ka pasur disa dasma të famshme të listës A në Itali gjatë viteve, duke përfshirë shoqen e Kim-it, Chrissy Teigen, e cila lidhi kurorë me këngëtarin dhe bashkëpunëtorin e Kanye, John Legend, në Liqenin e Komos në shtator 2013.

George Clooney u martua me Amal Alamuddin në Venecia një vit më pas, më 27 shtator 2014.

Justin Timberlake dhe Jessica Biel do të festojnë përvjetorin e tyre të 10-të të martesës teksa u martuan në resortin Borgo Egnazia në Fasano, Itali më 19 tetor 2012.

Dasma në Itali nuk ka funksionuar për çdo çift të famshëm, megjithatë, pasi Tom Cruise dhe Katie Holmes u martuan atje në nëntor 2006 përpara se të divorcoheshin përfundimisht në 2012.

Shumë të famshëm të tjerë janë martuar atje, duke përfshirë Salma Hayek dhe Francois-Henri Pinault, Jessica Chastain dhe Gian Luca Passi de Preposulo, Neil Patrick Harris dhe David Burtka, Emily Blunt dhe John Krasinski, Kate Upton dhe Justin Verlander, David Hasselhoff dhe Hayley Roberts, Drew Scott dhe Linda Phan, dhe Sofia Coppola dhe Thomas Mars.

Kjo vjen pasi Kourtney dhe Travis u martuan në një gjykatë në qendër të Santa Barbara të dielën me dokumentet zyrtare ligjore, ndryshe nga ceremonia e tyre e dasmës në Las Vegas një muaj më parë.

Zogjtë e dashurisë, të cilët u fejuan në tetor 2021, shkëmbyen premtime me një numër të vogël të të dashurve dhe sigurinë e tyre, duke përfshirë gjyshen e saj nga nëna Mary Jo ‘MJ’ Campbell dhe babain e Barker, Randy, të dielën.

Pasi u lidhën, ylli i realitetit dhe bateristi u panë duke u larguar me një kabriolet të zi të cilësisë së mirë me një tabelë që thoshte ‘të sapo martuar’.

Kourtney dhe Travis u fejuan gjatë një propozimi romantik buzë plazhit në Montecito të Kalifornisë, në tetor.

Dyshja ishin miq prej një kohe të gjatë për një dekadë, përpara se të fillonin lidhjen në pjesën e fundit të 2020-ës dhe u zyrtarizuan në Instagram menjëherë pas Ditës së Shën Valentinit të 2021.

Në gusht, Kourtney i kishte dhënë gjithashtu bateristit forcën për të fluturuar për herë të parë në gati 13 vjet pas një aksidenti avioni që vrau katër dhe e la atë me djegie në 65% të trupit të tij.

Para Barkerit, Kourtney ishte takuar me modelin algjerian Younes Bendjima nga viti 2016 deri në vitin 2018 dhe ishte në një marrëdhënie shumë të trazuar me Disick.

Ndërsa, përpara Kourtneyt, Barker ishte martuar me Shanna Moakler nga viti 2004 deri në 2008. Ata kanë dy fëmijë, Landon dhe Alabama

Para kësaj ai ishte i martuar me Melissa Kennedy për nëntë muaj. Ai bëri kërkesë për divorc në gusht 2002. /

abc24.al/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu