Kjo është rezidenca spektakolare e Agüero në Miami, vlen më shumë se 15 milionë dollarë (fotot)

0
6
Gjigandi

Kun Agüero kërkoi një vend të qetë për t’u rehatuar me familjen, pas tërheqjes së tij të detyrueshme nga futbolli për shkak të një problemi në zemër. Ai zgjodhi të vendosej në Miami, Florida, së bashku me partneren e tij, stilisten Sofía Calzetti.

Kun nuk kurseu asnjë shpenzim, duke e trajtuar veten me një rezidencë 15 milionë dollarëshe buzë oqeanit në “South Southlake Drive”, “Hollywood Beach” për ditëlindjen e tij të 34-t.

Dhe për të hapur shtëpinë e re, argjentinasi bëri një festë spektakolare, në të cilën ftoi miqtë e vet më të ngushtë.

Shtëpia e re e ish-sulmuesit ka nëntë dhoma gjumi, 13 banja, një palestër, një kinema private, një sauna, parking, një pishinë me pamje nga oqeani, akses ekskluziv në plazh, dy bodrume vere, një dhomë teatri dhe një fushë tenisi.

Agüero pranoi se zgjodhi të jetonte në SHBA para Argjentinës për shkak të pasigurisë në vendin e tij të origjinës, përveç barrës së lartë tatimore.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu