Kosova debuton me humbje në turneun ndërkombëtar të ragbit

0
10
Gjigandi

Kosova debuton me humbje në turneun ndërkombëtar të ragbit!

Kombëtarja e Kosovës në ragbi ka debutuar me humbje në garat ndërkombëtare.

Kosova u mposht nga Sllovenia me rezultatin 22:5 në “Conference 2”, turne i cili po zhvillohet në Maltë.

“Dardanët” ndeshjen e radhës do ta zhvillojnë kundër Sllovakisë, ku shpresohet që të arrihet fitorja e parë dhe historike.

Kujtojmë se Kosova po merr pjesë për herë të parë në një garë ndërkombëtare të ragbit.

Kombëtarja e Kosovës në ragbi drejtohet nga Mark Barret.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu