Ish-doktori i Real Madrid zbulon konfrontimin që pati me Sergio Ramos

0
Gjigandi

Koha e Jesus Olmo si shef i departamentit mjekësor të Real Madrid nuk kaloi pa problemet e saj, më e rëndësishmja nga këto erdhi në formën e një konfrontimi të ndezur me Sergio Ramos.

Olmo mbajti rolin midis viteve 2013 dhe 2017, gjatë së cilës kohë Los Blancos fituan La Liga dhe dy herë Ligën e Kampionëve nën Zinedine Zidane para se të largohej atë verë.

Por nuk ishte gjithmonë kohë e qetë, dhe gjërat rrodhën midis Olmo dhe Ramos.

“Sergio është special, ne patëm një konfrontim shumë të madh”, kujtoi Olmo ndërsa fliste për Ideal de Granada.

“Ai është një person që, ashtu si unë, i thotë gjërat në fytyrën tënde”.

Union Contact

“Ai bëri gjëra që unë nuk i konsideroja të përshtatshme dhe i shpjegova atë”.

“Ne secili mbrojtëm pozicionin tonë me respektin më të madh, kishim dallimet tona, por prej andej marrëdhënia jonë ishte shumë e mirë”, zbuloi ai.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu