I mori në Gjermani për punë por nuk i pagoi, shpallet në kërkim 46-vjeçari në Fier

0
49
Gjigandi

Një 46-vjeçar është shpallur në kërkim në Fier, pasi merrte në punë punëtorë por nuk i paguante.

Shtetasi me iniciale L. P. dyshohet se ka mashtruar shtetasin S. J. dhe disa shtetas të tjerë, të cilët i ka marrë në punë në Gjermani, me pretendimin se do t’i pajiste me dokumente të rregullta pune, por nuk u ka bërë pagesën për punën që ata kanë kryer”,

Njoftimi i Policisë:

“46 vjeçari me inicialet L. P. dyshohet se ka mashtruar shtetasin S. J. dhe disa shtetas të tjerë, të cilët i ka marrë në punë në Gjermani, me pretendimin se do t’i pajiste me dokumente të rregullta pune, por nuk u ka bërë pagesën për punën që ata kanë kryer”, njofton policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu