32.5 C
Tirana
E premte, 12 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Gjermani

Etiketim: Gjermani

Dalin fotot e grabitjes së bankës në Gjermani. Autorët ikën me...

0
Policia ende po kërkon autorët e grabitjes së mesditës së sotme të një banke në Berlin. Nga fotot e para të pubikuara nga BILD shihet...

“U therën për një vajzë”/ Si u vra me thikë Blerim...

0
Janë zbardhur detaje nga vrasja e 24-vjeçarit shqiptar Blerim Kola gjatë një përleshje me thika me një shtetas maqedonas në Hamburg të Gjermanisë. Kujtojmë se...

I mori në Gjermani për punë por nuk i pagoi, shpallet...

0
Një 46-vjeçar është shpallur në kërkim në Fier, pasi merrte në punë punëtorë por nuk i paguante. Shtetasi me iniciale L. P. dyshohet se ka...

Lojtari sëmuret gjatë ndeshjes Gjermani-Angli; shpërthen në të vjella në fushë

0
Ndeshja e xhiros së dytë të Ligës së Kombeve mes Gjermanisë dhe Anglisë përfundoi 1-1 në "Allianz Arena". Një barazim, rezultat i golave ​​në...

I shpallur në kërkim për dhjetëra vjedhje në Gjermani, arrestohet 30-vjeçari...

0
  Një 30-vjeçar është arrestuar në Durrë, pasi akuzohet për dhjetëra vjedhje në Gjermani. Shtetasi me iniciale A. L., akuzohet, për veprat penale “Vjedhja” e kryer...

“Unë nuk ia fus kot”/ Largimi masiv i infermierëve në Gjermani,...

0
Në fjalën e saj tek Komisioni i Ligjeve, zv.ministren e Shëndetësisë Mira Rakacolli këtë të mërkurë ka thënë se mjekët dhe infermierët shqiptarë nuk...

I shumëkërkuar për drogë e mashtrim në Gjermani, arrestohet 33-vjeçari në...

0
Një 33-vjeçar është arrestuar në Morinë, pasi rezultonte në kërkim ndërkombëtar. Shtetasi me iniciale E. C., banues në Prizren akuzohet për veprat penale “Përdorues droge”,...
Dua Lipa relaksohet pranë liqenit para koncertit në Gjermani teksa thekson linjat mahnitëse në bi…

Dua Lipa relaksohet pranë liqenit para koncertit në Gjermani teksa thekson...

0
Dua Lipa aktualisht ndodhet në turneun e saj botëror "Future Nostalgia" me koncertet e radhës që po mbahen në Evropë.Por, pavarësisht angazhimeve artistja shqiptare...

4 mijë mjekë shqiptarë kanë emigruar në Gjermani

0
Stoku i profesionistëve të TIK që ikën në Gjermani me kontrata pune arriti në rreth 2000 persona në vitin 2020, ndërsa stoku i punonjësve...

Nishani u nis për mjekim në Gjermani, gazetari ngre dyshimet: Kush...

0
Ish-presidenti Bujar Nishani është nisur ditën e sotme drejt Gjermanisë pas përkeqësimit të gjendjes shëndetësore.Që prej ditës së djeshme ai ishte i shtruar në...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS