Hidhet nga 3 metra drejt e në pishinën e cekët, i mituri përfundon në spital

0
76
Gjigandi

Një i mitur është aksidentuar në Burrel, pasi ka rënë nga një lartësi prej tre metrash në ambientet e një pishine e cila nuk plotësonte kriteret e sigurisë.

Mësohet se i mituri ndodhet jashtë rrezikut për jetën, por është proceduar penalisht administratori i pishinës sepse nuk ka respektuar rregullat e mbrojtjes në punë.

Njoftimi i policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimit të Komisariatit të Policisë Mat referuan materialet në Prokurori për shtetasin D. Gj., banues në Burrel, administrator i një aktiviteti privat (pishinë), pasi dyshohet nuk ka respektuar rregullat e mbrojtjes në punë dhe për pasojë një i mitur është rrezuar nga një lartësi 3 metra. I mituri po merr aktualisht asistencë mjekësore, jashtë rrezikut për jetën.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu