Fluturojnë çmimet: Vaji sot është rritur me 30 lekë, u rrit dhe buka

0
Gjigandi

Rritja e çmimit të karburanteve po rëndon direkt mbi xhepat e qytetarëve.

Ora News ka bërë një vëzhgim dhe vë re një rritje të çmimeve të gjithë produkteve të shportës.

Sot vaji është rritur me 30 lekë dhe nga 270 lekë qytetarët e blejnë me 300 lekë. Rritje ka pësuar dhe mielli.

Buka është rritur me 10 lekë informon gazetarja e Ora News, Nertila Dosti.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu