22.5 C
Tirana
E mërkurë, 17 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Buka

Etiketim: buka

Bukë shtëpie e mbushur me djathë: Brumë i butë dhe kore...

0
Nuk do ta blini kurrë në dyqane kur ta provoniPërbërësit:▪ 250 ml qumësht▪ një kub maja▪ 1 lugë çaji sheqer▪ 800 gr miell▪ 100...

Grafiku/ Buka, vaji, karburantet e bulmeti “fundosin” buxhetet e familjeve shqiptare

0
Muaji mars solli të papritura të pakëndshme për të gjitha familjet në vend. Çmimet u rritën me shpejtësi, si rrjedhojë e kufizimeve në furnizime,...

Bukë e gatuar në shtëpi me kefir: Qëndron e freskët deri...

0
Krokante nga jashtë, e butë nga brendaKefiri, si maja e bukës, është treguar se është perfekt për të gatuar edhe këtë bukë.Përbërësit:- 150 ml...

Buka pritet të shkojë deri në 150 lekë, Shoqata e Brumërave...

0
Shtrenjtohet 20% buka masive në dyqanet e shitjes së produkteve ushqimore në rrethe.Çmimi i bukës masive të bardhë dhe të zezë arrin 120 lekë...

Rama sulmon sërish protestën për çmimet: Në ’90-ën buka u rrit...

0
Kryeministri Edi Rama, vijon t'i mëshojë idesë se protesta për rritjen e çmimeve në Shqipëri është e paarsyetueshme, pasi vjen si pasojë e luftës,...

Fluturojnë çmimet: Vaji sot është rritur me 30 lekë, u rrit...

0
Rritja e çmimit të karburanteve po rëndon direkt mbi xhepat e qytetarëve.Ora News ka bërë një vëzhgim dhe vë re një rritje të çmimeve...

Lufta në Ukrainë: Buka në Kosovë pritet të rritet për 70...

0
Për shkak të luftës në Ukrainë, çmimi i bukës pritet të rritet deri në 70 përqind më shumë, kjo për shkak se Republika e...

Durrës, buka po gatuhet në shtëpi/ Që nga nisja e pandemisë...

0
Kjo amvisë durrsake ka disa muaj që e përgatit vetë bukën për familjen e saj dhe nuk është e vetmja. Edhe shumë familje të tjera...

5 ushqime të përditshme që dobësojnë imunitetin, në mesin e tyre...

0
Gjumi i mirë, aktiviteti fizik dhe ushqyerja e shëndetshme janë tre shtyllat kryesore të sistemit imunitar.i cili është thelbësor për shëndetin e organizmit. Ushqyerja...

Pse ndihemi të lodhur pasi kemi ngrënë mirë? Ekspertët sqarojnë se...

0
E keni vënë re sa të plogësht e të përgjumur jeni pas konsumit të një dreke të bollshme? Ngopja dhe qetësia vështirësojnë mbajtjen hapur...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS