Enderra e Europianit vazhdon, Kosova mund Malin e Zi – Lajmi i Fundit – Lajme

0
149
Gjigandi

Kombetarja e Kosoves ka shënuar fitore tejet të rëndësishme kundër Malit të Zi në kualifikimet për Euro 2020, duke e vazhduar ëndrrën e kualifikimit. Kosova kaloi në epërsi me golin e Amir Rrahmanit me gjuajtje me kokë në minutën e 10-të, derisa epërsinë në 2:0 e shtoi Vedat Muriqi në minutën e 35-të.

Lexo edhe:  Laporte: Guardiola dhe Bielsa janë trajnerët më të mirë në botë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu