Shqiperia mund Moldavine me kater gola

0
Gjigandi

Kombetarja e Shqipërise e mbylli ne avantazh ndeshjen ndaj Moldavisë. Gjithcka filloi mire në minutën e 22-të me një gol të shënuar nga Cikalleshi.
Pas disa aksionesh më në fund kuqezinjtë arritën të gjejnë rrjetën e Moldavisë. Mbrojtja moldave gaboi me pasime në zonë dhe Cikalleshi e shfrytëzoi.
Në minutën e 33-të Kejdi Bare shënoi golin e dytë për shqiptarët. Ky ishte goli i parë zyrtar për Baren me kombëtaren.
Ndërsa golin e sigurisë e dha Trashi në minutën e 40-të, me një goditje që nga jashtë zonës së sigurisë.
Goli i katërt erdhi në minutën e 90-të nga Manaj, i cili realizoi me sukses, me thembër, një pasim të marrë nga Roshi./tch

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu