Emrat/ U kapën në ‘shtëpi bari’, shqiptarët para Gjykatës britanike: Jo vetëm aq, kemi vjedhur dhe energji

0
Gjigandi

Dy shqiptarë janë arrestuar në Angli, pasi janë kapur në një ‘shtëpi bari’.

Mediat e huaja bëjnë me dije se Rolomol Cipi dhe Dashmir Hazizaj, 24-vjeç punonin si kopshtarë në fermë kur rriteshin bimët e kanabisit. Mësohet se të rinjtë kanë vjedhur edhe energji elektrike, të cilën e përdornin atë për të vendosur në funksion llambat për rritjen e kanabisit.

Në vendin ku janë arrestuar shqiptarët, policia ka sekuestruar 48 bimë kanabis, si dhe këta të fundit janë dënuar me 13 muaj burg.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu