Emrat/ Armë e municione në një depo në Tiranë, policia jep detajet: Përdoreshin për vrasje

0
41
Gjigandi

Policia e Shtetit ka zbardhur detaje të tjera në lidhje me zbulimin e depos në Yzberisht, ku modifikoheshin armë e municione.

Në një konferencë për media, policia tha se armët e gjetura në depo siguroheshin nga persona me të shkuar kriminale dhe shiteshin për kryerjen e vrasjeve.

Sakaq, të arrestuarit janë Elvis Bakalli dhe Dorian Kalo.

“Nga hetimet dyshohet se këto armë siguroheshin nga persona me të shkuar kriminale dhe shiteshin për kryerjen e veprave kriminale kundër personit”, tha kreu i policisë, Lorenc Panganika.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu