“Goca me syze e OFL-së”/ Çuçi replikë Salianjit: Ruaj balancat! Vajza është…

0
25
Gjigandi

Nuk ka kaluar pa zhurëm interperlanca e mbajtur këtë të enjte në Kuvend, pasi ka pasur replika mes ministrit të Brendëshëm, Bledi Çuçi dhe deputetit, Ervin Salianji.

Replikat kanë nisur pasi Salianji gjatë fjalës së tij duke i demostruar edhe me fakte, ka përëritur në mënyrë të vazhdueshme termin “vajza me size”, ku sipas Çuçit ajo është këshilltare.

Pjesë nga replikat:

Salianji: Kriminelët po vrasin aty ku ata duan dhe ku duan të japin mesazh. Në një prej zonave më luksoze, vrasje me tritol, nuk kanë frikë nga shteti sepse rrinë me njëri-tjetrin. 18 raste vendosje tritoli këtë vit, a e kuptoni sa i duhet krimit të livadhisë si i do qejfi dhe për të vrarë këdo.

Çuçi: Duhen ruajtur balancat gjinore, ajo vajza me syze sot është këshilltare, Se ku e kemi çuar ne sigurinë e vendit tonë mund të bëni sa të doni rolin e spikerit të kronikës së zezë, e dinë shqiptarët. Shqipëria sot është në pikën më të lartë të sigurisë, ku zhvillohen ngjarje europiane dhe rritet numri i turistëve nga viti në vit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu