Drejtuesit e verdhekuqve, 15 milionë euro për kartonin e mbrojtësit

0
35
blank
Gjigandi

Mbrojtësi anglez Chris Smalling rilindi te Roma, ku u transferua verën e kaluar në formë huazimi nga Manchester United dhe do të dëshironte të vijonte aventurën në kryeqytetin italian, por problem tashmë mbetet klubi anglez.

Kjo pasi drejtuesit e “Djajve të kuq” nuk kanë ndërmend të ulin pretendimet e tyre prej 25 milionë eurosh për kartonin e qendërmbrojtësit, shifër kjo që klubi Italian nuk mund ta përballojë, sidomos tani pas krizës së shkaktuar nga pandemia Covid-19.

Drejtuesit e verdhekuqve kanë ofruar 15 milionë euro për kartonin e mbrojtësit dhe nuk kanë ndërmend të shtojnë asgjë më shumë, ndërsa një rol të rëndësishëm mund të luajë vetë dëshira e Smalling, që preferon vijimin e aventurës në Serinë A.

“E di që dëshiron të qëndrojë dhe ne do të ishim të lumtur at blinim, pro të shohim si do shkojnë negociatat. Chris është një njeri i jashtëzakonshëm dhe profesionist i mirë, por tani gjithçka është në dorë të drejtuesve të klubeve, për të gjetur një marrëveshje”, deklaroi trajneri verdhekuq Paulo Fonseca.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu