Dorëzohen vlonjatët, IKMT shemb ndërtimet në bregdet – Lajmi i Fundit

0
Gjigandi

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka rinisur aksionin për prishjen e plazheve dhe minimoleve në Vlorë. Ne ndryshim nga dje, aksioni i sotem nuk ka pasur rezistence apo kundershtime nga poseduesit e objekteve qe po shemben.
Mbështetur nga forca të shumta policore aksioni ka filluar sërish në orët e para të mëngjesit.

Policia e Vlorës, së bashku më FNSH-në nuk lejon që të afrohen pronarët e godinave, por as mediat në zonën ku po vijon prishja.
Drejtoresha e IKMT-së, Dallandyshe Bici së bashku me drejtorin e policisë së Vlorës, Artion Duka janë duke inspektuar nga afër aksionin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu