Dibër / Xhaxhai plagos me thikë nipin | Lajmi i Fundit

0
Gjigandi

Një plagosje me thikë ka ndodhur këtë mbrëmje në Dibër. Policia njofton se shtetasi A. T., 47 vjeç, ka plagosur me thikë nipin e tij, 39-vjeçarin A. T.

Njoftimi i policisë:
Dibër
Plagos me thikë nipin e tij, arrestohet në flagrancë nga policia
Në qytetin e Peshkopisë, shtetasi A.T, 47 vjeç, banues në Peshkopi, për motive të dobëta ka plagosur me thikë nipin e tij, shtetasin A.T, 39 vjeç, i cili po merr ndihmë mjekësore në spitalin Peshkopisë, jashtë rrezikut për jetën.
Falë bashkëpunimit me qytetarët të cilët kanë njoftuar në nr 112, policia ka reaguar menjëherë duke parandaluar përshkallëzimin e konfliktit i cili mund të kishte pasoja edhe më të rënda.
Shërbimet e Policisë kanë kapur dhe arrestuar në flagrancë autorin e ngjarjes. Grupi hetimor ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale thikën me të cilën autori ka kryer plagosjen. Materialet hetimore do ti referohen Prokurorisë Dibër për hetime të mëtejshme.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu