12 C
Tirana
E premte, 4 Dhjetor, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Dibër

Etiketim: Dibër

Tre persona në Dibër duhet të deklarojnë pasurinë para OFL

0
Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda,...

Tragjedia në Dibër/ Si u gjetën të pajetë 3 minatorët 48...

0
Një inxhinier dhe tre minatorë janë gjetur të pajetë në një galeri kromi, në zonën mineralmbajtëse të Balgjajt, rrethi i Dibrës. Viktimat janë gjetur në...

E rëndë! U shpallën dje të humbur, gjenden të pajetë trupat...

0
3 minatorët që u shpallën të humbur dje janë gjetur të pajetë në thellësi të minierës “Balgjaj”, në Selishtë. Policia bën me dije se u...

Bllokimi në galeri, banori flet nga miniera në Dibër: Po presim...

0
Në minierën e Balgjajt në Dibër dyshohet se janë të bllokuar nga shembja e masivit ose nga një shpërthim gazi një inxhinier dhe dy...

Dibër/ 3 persona humbin kontaktet me familjarët, dyshohet se janë bllokuar...

0
Tre persona në Dibër humbin kontaktet me familjarët. Bëhet fjalë për një inixhinier miniere dhe dy punëtorë, të cilët punonin në minierën “Balgjaj”, Selishtë. Ka qenë S. H.,...

Punonin në minierën “Balgjaj”, zhduken inxhinieri e dy punëtorët

0
Një inxhinier miniere dhe dy punëtorë kanë humbur kontaktet me familjarët teksa punonin në minierën “Balgjaj”, Selishtë, Dibër. Sipas policisë ditën e sotme rreth orës...

Ferma eksperimentale, ish-luftëtari i UÇK që kultivon frutat e rralla në...

0
Ish-luftëtar i UÇK-së, Zija Keshi sot është fermeri që kultivon bimë medicinale dhe fruta nga e gjithë bota.  Tokën e tij Ai e ka kthyer...

Meta shkon në Dibër: Ky shpopullim është i dhimbshëm

0
  Presidenti i vendit, Ilir Meta ka vizituar Dibrën ku ka zhvilluar takim me qytetarë të këtyre zonave. Në një reagim në Facebook, Kreu i Shtetit thotë se...

A duhet peruruar busti i Aqif Lleshit në Dibër të madhe?

0
Më datë 23 shtator 2020, në Dibër të Madhe do të inagurohet busti i Aqif Lleshit, njërit ndër bashkëpunëtorët e kauzës shoviniste serbo-madhe në...

Rama: Vazhdon puna me ritme të larta për ndërtimin e rrugës...

0
Kryeministri Edi Rama ka postuar ne profilin e tij në Facebook pamjet nga rruga e Arbërit. Sipas Ramës puna për ndërtimin e rrugës po vazhdon...

ME TE SHIKUARAT

HOT NEWS