Debuton kundër Real Madrid, 15-vjeçari hynë në historinë e La Liga-s

0
Gjigandi

I riu i Mallorca, Luka Romero u bë lojtari më i ri që luan në La Liga kur debutoi kundër Real Madrid të mërkurën.

15-vjeçari zëvendësoi Idrissu Baba në minutën e 83-të të humbjes 2-0 për të vendosur një rekord të ri në ligën Spanjolle.

Rekordi i mëparshëm ishte vendosur rreth 80 vjet më parë kur ish-mbrojtësi Sanson bëri debutimin e tij për Celta në dhjetor 1939.

Mesfushori sulmues ishte përfshirë në skuadrën e Mallorca për takimet kundër Villarreal dhe Leganes javët e fundit, por më në fund iu dha shansi kundër klubit kryeqytetas.

Romero, për të cilin thuhet se ka tërhequr vëmendjen e Manchester United, Barcelona, Juventus dhe Atletico Madrid, ka lindur në Meksikë, por përfaqëson Argjentinën U-17. 

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu