Berisha: Rama nuk ka interes për integrimin e Shqipërisë në BE

0
16
Gjigandi

Kreu i Rithemelimit, Sali Berisha ka marrë pjesë në një tryezë diskutimi me temë: “TË RIKTHEJMË SHQIPËRINË NË RRUGËN EUROPIANE”.

Berisha tha se në 30 vite synimi ka qenë integrimi në BE, por standartetr e arritura u shpërbënë në mënyrë të përsëritur.

“Standartet e arritura u shpërbënë dhe e vërteta është se në mënyrë të përsëritur, Rama nuk ka interes për integrimin në BE. Ky proces është me fuqi të madhe shtytëse, por çfarë qëndrimi mbajtëm ne. Duhet të jemi të hapur, t’i themi gjërat. Në qoftë se i referohemi opinioneve ato janë shumë larg nivelit. Pra, në këto 8 vite jo vetëm qe nuk u rrit ndjeshmëria për zhvillimet që bllokonin integrimin, ndodhi që më shumë u propagandua nga qeveria. Në 30 vite synimi ynë ishte vetëm e vetëm integrimi në BE”, tha ai.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu