Basha: Me Reporterët e KE diskutuam per zgjidhjen e krizes politike – lajmi fundit – lajmi i fundit

0
2
Gjigandi

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka pasur një takim sot me Reporterët e Këshillit të Evropës në selinë e PD –së në Tiranë. I pyetur nga gazetarët se çfarë diskutoi me ta, Basha tha: “ Tek zgjidhja e krizës politike, tek gatishmëria e opozitës për të dhënë kontributin e saj për një reformë të vërtetë zgjedhore, që do t’ia kthejë sovranitetin qytetarëve, që do t’ia kthejë votën qytetarëve dhe do të mundësojë përmes zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, një parlament legjitim, një qeveri legjitime, sundimin e ligjit, demokracinë, kushte për punësim e mirëqënien dhe hapjen e rrugës së bllokuar të integrimit. “ Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu