Armë e municione në Tiranë, ja depoja ku modefikoheshin

0
18
Gjigandi

 

Një depo që merrej me modifikimin e armëve të zjarrit është sekuestruar në Tiranë.

Burime për median bëjnë me dije së depoja është zbuluar në zonën e Yzberishtit, ku është arrestuar dhe një person. Mësohet se janë sekuestruar disa armë të zjarrit të modifikuara dhe ato që ishin në proces modifikim, përveç armëve janë zbuluar edhe disa municione.

Sakaq janë dërguar për ekspertizë për të krahësur me ato të gjetura në disa ngjarje kriminale.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu