Aplikacioni Android i Google më në fund do t’ju lejojë të fshini 15 minutat e fundit të historisë…

0
Aplikacioni Android i Google më në fund do t’ju lejojë të fshini 15 minutat e fundit të historisë…
Gjigandi

Google më në fund po sjell mundësinë për të fshirë 15 minutat e fundit të historisë suaj të kërkimit në aplikacionin e saj Android, konfirmoi kompania për The Verge.

“Aktualisht po e nxjerrim këtë veçori në aplikacionin Google për Android dhe presim që ai të jetë i disponueshëm për të gjithë që përdorin aplikacionin në javët e ardhshme”

, tha zëdhënësi i Google, Ned Adriance në një deklaratë për The Verge.

“Ne po vazhdojmë të eksplorojmë mënyra për ta sjellë këtë veçori të dobishme në hapësira të tjera”.

Veçoria u vërejt për herë të parë nga ish-kryeredaktori i XDA Developers, Mishaal Rahman, i cili tha se ishte informuar për funksionin që duket se po shpërndahej, dhe një redaktues i Verge e ka pikasur veçorinë në telefonin e tyre.

RonaTyra

Për të kontrolluar dhe parë nëse e keni atë, hapni aplikacionin Android të Google, prekni foton e profilit tuaj dhe kërkoni opsionin “Fshi 15 minutat e fundit”.

Kjo veçori i është dashur pak kohë për të arritur në aplikacionin Android. Google e njoftoi për herë të parë këtë veçori në Google I/O në maj, dhe ajo erdhi në aplikacionin iOS të Google në korrik.

Në atë kohë, Google tha se do të mbërrinte në versionin Android të aplikacionit më vonë në vitin 2021, por për disa arsye, kompania nuk e realizoi në atë afat.

Është e paqartë nëse Google planifikon ta sjellë këtë veçori në Desktop.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu