Aktorja e njohur ndërron jetë në moshën 71-vjeçare

0
Gjigandi

Ka ndërruar jetë në moshën 71-vjeçare, aktorja e njohur, Kirstie Alley. Lajmin e hidhur e kanë konfirmuar fëmijët e saj William dhe Lillie Price Stevenson. Mediat amerikane e raportojnë këtë, duke cituar fëmijët e tyre:

“Kirstie Alley vdiq pas një beteje me kancerin, të cilin e kishte zbuluar së fundmi”.

Alley luajti Rebeça Howe në ‘Cheers’ dhe mbahet mend më së miri për portretizimin e nënës së saj në ‘Look Who’s Talking’.

Ajo u shfaq në “Dancing with the Stars” në vitin 2011 dhe fitoi vendin e dytë me profesionistin e kërcimit Maksim Chmerkovskiy.

Dalja e saj e fundit televizive ishte në fillim të këtij viti në “Këngëtarja e maskuar”. Gjatë zbulimit të saj në emision, ajo tha se donte të performonte për shkak të nipërve të saj.

Union Contact

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu