Aksident në Berat/ Bie në lumë një automjet, brenda tij nëna me fëmijën

0
37
Gjigandi

Një automjet ka rënë këtë të hënë në lumin Osum, Berat.

Mësohet se kanë qenë banorët të cilët kanë ndërhyrë, duke i dhënë kështu ndihmën e parë.Fillimisht kanë bërë thyerjen e xhamit, duke nxjerrë  fëmijën që ndodhej në makinë.

Ndërkohë në vendngjarje ka mbërritur menjëherë ambulanca dhe forcat e zjarrfikëses, ku dhe kanë bërë të mundur nxjerrjen  e drejtueses së mjetit.

Fatmirësisht nuk ka të lënduar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu