“Njerëz me rekorde kriminale po kërkojnë avantazhe”/ Duma kërkon shtyrjen e mbledhjes së Komisionit të Shëndetësisë: Sillni dokumentacion

0
19
Gjigandi

Deputetja e PD, Grida Duma ka kërkuar shtyrjen e mbledhjes së Komisionit.

Duman në mbledhjen e Komisionit të Shëndetësisë ku po diskutohet akti normativ për kompensimin e çmimeve, ka kërkuar dokumentacione. Sipas saj njerëz me rekorde kriminale po përfitojnë avantazhe ndërsa 8 prej pronarëve të kompanive janë nën hetim.

“Të shtyhet mbledhja për të sjellë dokumentacionin. Ju thoni disa mijëra vende pune. Nuk flitet me afërsisht dhe rreth. Këtu nuk jemi në diskutime konfidenciale, janë diskutime zyrtare ku ky komisioni duhet të vendosë për një akt normativ. Nuk mund të marrim qëndrime dhe për këtë arsye, kontratat që i keni parë me risk, kërkojmë listën e atyre kompanive”, tha ajo.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu