31-vjeçarja rrëfen dhunën nga burri: Abortova 3 fëmijë – Lajmi i Fundit

0
Gjigandi

Rigela ishte protagonistja e parë e “Ka një mesazh për ty” që rrëfeu historinë e jetës së saj.
“Një vit pasi mbarova klasën e tetë me njohën me një djalë me lajmësi dhe u dashurova me të.  Natën e parë më detyroi t`ia tregoja vjehrrës çarçafin me provën e vajzërisë. Ajo vite më vonë thoshte: ma përplasi nusja çarçafin në fytyrë. Ndërkohë që mua më tha ai. Ishte shumë xheloz për mua. Më thoshte që je më e mirë se mua dhe ndaj jam xheloz, jo se ti je e asaj rruge”, tha Rigela 31 vjeçe që i ka dhënë fund marrëdhënies prej disa ditësh, pasi dhuna psikologjike u shndërrua në fizike.

 
Ajo u bëri një mesazh prindërve të saj të cilët tashmë janë mbështetja më e madhe për të dhe dy fëmijët që ka sjellë nga martesa.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu