Zjarr në Orikum, 3 banesa në rrezik | Lajmi i Fundit

0
Gjigandi

Një zjarr i madh ka përfshirë kodrat e Orikumit në Vlorë.

Mësohet se vatra e zjarrit ndodhet fare pranë banesave, ndërkohë që rrezikohen tre prej tyre.
Në vendngjarje kanë shkuar forcat zjarrfikëse të Vlorës të cilët po punojnë për vënien nën kontroll të flakëve.
Po ashtu një vatër tjetër zjarri ka rënë në Cerkovinë. Në këtë zonë zjarri po përhapet me shpejtësi për shkak se terreni është shumë i thyer dhe zjarrfikësit nuk ndërhyjnë dot.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu