‘Zbërthehet’ grupi i trafikantëve në Itali/ 30 të dyshuar, mes tyre dhe shqiptarë

0
53
Gjigandi

Një operacion anti-drogë është zhvilluar në Itali.

Media italiane bëjnë me dije se në këtë hetim janë të dyshuar si organizatë kriminale 30 persona, mes tyre edhe dy shqiptarë.

Mësohet se shtetasit shqiptarë të cilës janë përfshirë në këtë organizatë kriminale janë shtetasit Alfred Lleshi, 32-vjeç dhe Ylber Mezja, 46-vjeç. Ky grup kriminal përpiqej të siguronte  kontrollin e aktiviteteve të ndryshme ekonomike veçanërisht në sektorin e ushqimit dhe pijeve, por në të vërtetë operonte në trafikun e drogës.

Emrat e të dyshuarve:

Luigi Aquilano , 44 ​​vjeç, nga  Nicotera , banues në Milano (dhëndri i bosit Antonio Mancuso);

Damiano Aquilano , 38 vjeç, nga Milano, me banim në Solaro (Mi), i përfshirë tashmë në operacionin “Obsession” të Dda of Catanzaro;

Alessio Calabrese , 42 vjeç, nga Monza;

Nazzareno Calaio , 53 vjeç, nga Milano;

Salvatore Comerci , 37 vjeç, nga  Nicotera ;

Christian Cucumazzo , 28 vjeç, nga Bari (ish i burgosur);

Giuseppe D’Angelo , 43 vjeç, nga Nicotera ;

Rosario D’Angelo , 38 vjeç,  nga Nicotera,  banues në Bresso (Mi);

Nicola De Luca , 50 vjeç, nga Milano;

Francesco Orazio Desiderato , 48 vjeç, nga  Nicotera,  me banim në Berlassina (Mb);

Edoardo Di Giacco , 39 vjeç, nga  Nicotera , me banim në Milano;

Giuseppe Di Giacco,  37 vjeç, nga  Nicoter a, banues në Milano;

Arturo Garofalo,  32 vjeç, me origjinë nga Palermo, me banim në Milano;

Andrea Gobbo , 23 vjeç, nga Solaro (Mi);

Cosimo Michele Iozzolino,  61 vjeç, nga Corigliano Calabro, banues në Milano;

Nicola La Valle , 52 vjeç, me origjinë nga Reggio Calabria, por banues në Milano;

Luciano Lioniello , 46 ​​vjeç, lindur në Romë, banues në Ibiza;

Alfred Lleshi , 32 vjeç, shqiptar me banim në Rho (Mi);

Alessandro Marangi , 51 vjeç, nga Milano;

Giorgio Mariani , 64 vjeç, nga Milano;

Massimiliano Mazzianti , 50 vjeç, nga Milano;

Paolo Mesiano , 46 ​​vjeç, me origjinë nga Vibo Valentia, me banim në Milano;

Antonio Messineo , 41 vjeç, nga Locri;

Ylber Mezja,  46 vjeç, shqiptar me banim në Baranzate (Mi);

Viola Moretti,  33, lindur në Terni, por banuese në Milano;

Fortunato Palmieri , 37 vjeç, nga  Mileto;

Ugo Reitano,  42 vjeç, nga Sesto San Giovanni (Mi);

Vito Scravaglieri , 47 vjeç, nga Nova Milanese;

Davide Vailati , 47 vjeç, nga Milano, me vendbanim në Ibiza;

Giovanni Vecchio,  64 vjeç, nga Nicotera, me banim në Milano.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu