Vritet ish-kampioni i shumëfishtë

0
9
Gjigandi

Sot në Zenicë është vrarë ish-kampioni i shumëfishtë i Bosnje e Hercegovinës, Ballkanit dhe Evropës, nënkampioni botëror në kik-boks, 33 cjeçari Dzemal Mahmic.

Policia është vënë në kërkim të të dyshuarit për vrasjen e tij.

Kjo është hera e dytë që bëhet atentat ndaj Mahmicit, por kësaj radhe të shtënat rafalë ishin fatale.

Mahmic ka qenë kampion i shumëfishtë i Bosnje e Hercegovinës, Ballkanit dhe Evropës në kik – boks, ndërsa ka qenë edhe kampion i Bosnje Hercegovinës në boks.

Në vitin 2001 ai u plagos rëndë në një rrëmujë të krijuar në Zenicë, por arriti t’u mbijetojë plagëve.

Mahmic pas vetes ka lënë një fëmijë dhe gruan shtatzënë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu