Unitedit i ofrohet shansi i transferimit të yllit të Chelseat me parametra zero

0
7
Gjigandi

Williani pritet që të largohet nga Chelsea në këtë verë, pasi kontrata i skadon më 30 qershor.

Nga 1 korriku, anësori brazilian është i lirë që të hap bisedimet me skuadrat e interesuara, mirëpo që marrëveshja mund të mbyllet edhe para se t’i përfundojë marrëveshja me The Blues.

Daily Mail raporton se Frank Lampard nuk ka shprehur interesim që t’i vazhdojë kontratën Willianit, e që largimi i tij është i pashmangshëm.

Braziliani mund të largohet nga Stamford Bridge, por jo edhe nga Liga Premier, pasi që Manchester United thuhet të jetë i interesuar.

Djajtë e Kuq mund të tentojnë transferimin e tij, duke i ofruar kontratë dyvjeçare.

Ole Gunnar Solskjaer e pëlqen lojën e lojtarit dhe mund të përfitojnë nga përvoja e tij në ligën angleze.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu