U kap me kanabis në makinë, arrestohet 29-vjeçari në Elbasan

0
50
Gjigandi

Një 29-vjeçar është arrestuar në Elbasan, pasi qarkullonte me lëndë narkotike.

Shtetasi me iniciale S.H., akuzohet për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Sakaq janë sekuestruar nga uniformat blu automjeti që drejtonte i riu së bashku me disa doza narkotike kanabis.

Njoftimi i policisë:

Sekuestrohen doza me lëndë të dyshuar narkotike kanabis, vihet në pranga 29-vjeçari që i posedonte.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në DVP Elbasan, në vijim të kontrolleve për evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, arrestuan në flagrancë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, shtetasin:

  1. H., 29 vjeç, banues në Elbasan.

Gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Forcës së Posaçme “Shqiponja”, në automjetin që drejtonte ky shtetas, u gjetën doza me lëndë të dyshuar narkotike kanabis, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, bashkë me automjetin. Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Elbasan, për veprime të mëtejshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu