Të sapomartuarit Kourtney dhe Travis Barker bëjnë daljen e tyre të parë publike teksa kalojnë koh…

0
3
Gjigandi

Një natë ekstravagante u pasua nga një ditë qetësie, ndërsa të sapomartuarit Kourtney Kardashian dhe Travis Barker bënë paraqitjen e tyre të parë që nga shkëmbimi i zotimeve gjatë fundjavës.

Çifti u martua gjatë një ceremonie në kështjellën mesjetare Castello Brown në Portofino të dielën (22 maj).

Aktiviteti i tyre i fundit, i sponsorizuar nga shtëpia e modës italiane Dolce & Gabbana dhe ku morën pjesë anëtarë të ndryshëm të familjes, ishte një aferë shumë më madhështore që dukej se solli në ndalesë fshatin e peshkimit dhe vendpushimin jashtëzakonisht popullor.

Duke dalë të hënën në mëngjes, Kourtney dhe bashkëshorti, Travis, shijuan ditën e parë zyrtare si të martuar duke u hedhur në Mesdhe nga kuverta e jahtit të tyre luksoz gjatë një lundrimi piktoresk.

Pasi u festuan deri në orët e para, nuk kishte shenja lodhjeje ndërsa ata u vendosën për një udhëtim nëpër Rivierën Italiane – akti i parë publik i çiftit si të martuar, shkruan

DailyMail.

Kourtney tërhoqi vëmendjen me një minifustan të zi teksa zbriste me zell në një shteg të pjerrët bregdetar me Travisin, i cili i mbajti dorën ndërsa po shkonin drejt varkës së tyre në pritje.

Pa dyshim, i vetëdijshëm për markën e lidhur me dasmën e tyre, bateristi i Blink-182 zgjodhi një kordon mëndafshi të zi nga D&G.

Çifti u transportua shpejt në një anije më të madhe, pas së cilës ata shfrytëzuan mundësinë për t’u çlodhur në kuvertën e sipërme ndërsa temperaturat u ngjitën në mënyrë të qëndrueshme në 23 gradë në të gjithë Italinë veriore.

Më herët atë ditë Kim dhe Khloe Kardashian u panë duke u larguar nga fshati italian Portofino pasi festuan martesën e motrës së tyre Kourtney me Travis Barker.

Motrat u panë duke u larguar nga fshati me kartolina me një skaf dhe duke u nisur për në Mesdhe vonë këtë mëngjes, pasi u morën nga një bankinë private.

Kim, 41 vjeç, besohet të ketë qenë e shoqëruar nga vajza North, tetë vjeç, ndërsa ata ishin ulur në pjesën e pasme të varkës së fuqishme me dy motorë të drejtuar nga një ekuipazh me katër persona.

Ceremonia, e zhvilluar në muzg, u pasua nga një festë në tarracën e kështjellës së marrë me qira në një kodër me pamje nga pika e nxehtë turistike e Portofino.

Besohet se çifti i porsamartuar mund të ketë kaluar natën e tyre të martesës në jahtin 50 milionë paund Regina d’Itlaia, i cili ishte ankoruar në det të hapur.

Jahti besohet të jetë në pronësi të Stefano Gabbana, bashkëthemelues i shtëpisë italiane të modës Dolce & Gabbana, e cila sponsorizoi dasmën e tyre.

Çifti kishte qëndruar në anijen e mobiluar në mënyrë ekstravagante për disa ditë para dasmës së tyre. /

abc24.al/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu