17.5 C
Tirana
E premte, 24 Mars, 2023
Ballina Etiketimet Prishtine

Etiketim: Prishtine

Prishtinë/ Nis protesta e shoqërise civile kundër Asociacionit të komunave me...

0
Ka nisur në qëndër të Prishtinës një protestë kundër Asociacionit të komunave me shumicë serbe. Në anën tjetër në ambasadën amerikane po mbahet takimi për...

Tjetër rast në Prishtinë, 16-vjeçarja përdhunohet nga i dashuri i saj

0
Pas rastit të dhunimit të 11-vjeçares në Prishtinë që tronditi vendin, janë raportuar edhe disa raste të sulmeve seksuale. Një ngjarje e tillë dyshohet se...

“Shuhen përplasjet”/ Sunny Hill kthehet në Prishtinë

0
Festivali “Sunny Hill” do të mbahet në Prishtinë, por edhe në Shqipëri do të ketë një “line-up” të këtij festivali. Lajmi është konfirmnuar nga Ministria...

Gastronomët: Shtetit i dhamë 350 milionë euro, tani 26 lokale në...

0
Për të kundërshtuar kufizimet dhe masat e Qeverisë që po u pamundësojnë punën nëpër kafiteri, Shoqata e Gastronomëve ka vendosur që këtë të hënë...

Ja kush i gjykon ndeshjet e nxehta në Prishtinë e Mitrovicë!

0
Federata e Futbollit të Kosovës ka publikuar gjyqtarët për xhiron e fundit të Ipko Superligës. Ndeshja mes Ballkanit dhe Dritës do të gjykohet nga Genc...

BIK: Ndërtimi i Xhamisë Qendrore në Prishtinë merr mbështetjen e të...

0
Bashkësia Islame e Kosovës ka lëshuar një video me qëndrime që janë pro ndërtimit të Xhamisë Qendrore në Prishtinë. Videoja e publikuar në faqen zyrtare...

Debati për xhaminë e Madhe në Prishtinë, Leonora Jakup vjen me...

0
Ndërtimi i Xhamisë së Madhe në Prishtinë ka ngjallur reagime të shumta në publik. Madje ditën e sotme pati dhe portestë të organizuar pikërisht në...

Action Bronson publikon dokumentarin nga vizita në Prishtinë e Shkup

0
Action Bronson ka sjellë dokumentarin e realizuar gjatë vizitës në Kosovë. Action Bronson në vitin 2018 mori pjesë në festivalin “Sunny Hill” bashkë me Dua...

Tre të infektuar me COVID-19 thyejnë izolimin, njëri dhunohet në Prishtinë

0
Një mashkull në Prishtinë e i cili është i infektuar me koronavirus nuk i është përmbajtur rregullave dhe vendimeve të qeverisë për vetëizolim. I njëjti,...

Kryendeshja në Prishtinë! Drenica në presion, ’89-shi për fitore në Klinë

0
Prishtina – Drita, sfidë që pritet me padurim në kuadër të javës së 30-të të elitës së futbollit të Kosovës.  Prishtina synon fitore që ta...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS