fbpx
26 C
Tirana
Thursday, June 4, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Lajme nga vendi rajoni dhe bota

Etiketim: lajme nga vendi rajoni dhe bota

Egjipti gjen dy luanë dhe disa mace të balsamosura

0
Një gjetje e rrallë e maceve, kobrave dhe krokodilëve të balsamosur është bërë nga autoritetet egjiptiane. Arkeologët u mahnitën kur në një vend të fshehur...

E pabesueshme, thotë që vrau motrën binjake, por në gjyq përgjigjet...

0
Një vajzë, e cila qëlloi për vdekje me thikë motrën e saj u dënua me 6 vite burg për vrasje. Amanda Ramirez, 27 vjeçe e...

Afrimi francez me Rusinë dhe rezervat evropiane

0
Ku dëshiron ta çojë BE dhe NATO-n me prishjen e statuskuosë aktuale Presidenti francez Macron? Veprimet e fundit të tij janë në kontradiktë me...

Vrau motrën binjake, në gjyq thotë se nuk e di pse

0
Një vajzë, e cila qëlloi për vdekje me thikë motrën e saj u dënua me 6 vite burg për vrasje. Amanda Ramirez, 27 vjeçe e...

Ish-oficeri i CIA-s dënohet me 19 vjet burg për shitjen e...

0
Një ish-agjent i CIA-s u dënua me 19 vjet burg për një komplot spiunazhi, në të cilin prokurorët thonë se ai mori më shumë...

SHBA urdhëron 500 trupa për të nisur luftën kundër ISIS-it në...

0
Shefi i Komandës Qendrore të SHBA-së, gjeneral Kenneth McKenzie tha të shtunën se rreth 500 trupa në lindje të Sirisë pritet të rifillojnë operacionet...

Gruaja muslimane ndaloi burrin që abuzonte me familjen hebreje në një...

0
Një grua muslimane që u përpoq të ndalonte një pasagjer, i cili po lëshonte disa fjalë abuzuese ndaj familjes hebreje është lavdëruar në mediat...

Mike Pence në një vizitë befasuese në Irak mes protestave vdekjeprurëse

0
Nënkryetari i Shteteve të Bashkuara Mike Pence ka mbërritur në Irak në një vizitë të pa paralajmëruar për trupat amerikane në bazën ajrore al-Asad...

Zëvendës-presidenti i SHBA-ve bën vizitë të panjoftuar në Irak

0
Nënpresidenti amerikan Mike Pence bëri një vizitë të panjoftuar për t'u takuar me trupat amerikane në Irak. Pasi zbriti në bazën ajrore Al-Asad në Irakun...

Fotografia e rrallë, princi Charles përballë një burri lakuriq

0
Princi i Uellsit, Charles, ndodhet prej disa ditësh në një vizitë zyrtare në Zelanden e Re. Gjatë këtij turi, 71-vjeçari është pritur nga një...